«شاکوتان» نام ناحیهای شبه جزیره ای در شمال ژاپن و نزدیک خاک روسیه است که سبکی از تیونینگ در دنیا به این نام شناخته می شود. این سبک متعلق به خلاف کاران ژاپن بوده و ماشین خود را با کمترین هزینه متمایز و متفاوت می ساختند و اصلی ترین وجه تمایز آن نیز، ارتفاع بسیار پایین و پهن کردن گل گیرهای ماشین است.

پاول موکالوف یکی از علاقه مندان این سبک تیون در مسکو است که یک تویوتا کرولا KE70 مدل ۱۹۷۹ را به شکلی که در تصاویر می بینید، ارتقا داده است. این ماشین سال ۱۹۹۶ بصورت دست دوم وارد روسیه شده و پاول هم که عاشقش بوده، آن را خریده و به تدریج تیون کرده است. او ساعتها در اینترنت به دنبال قطعات مورد نظرش گشته و برخی اجزا را از ژاپن، نیوزیلند و حتی آمریکا خریداری کرده است.

کاهش ارتفاع ماشین با بهره گیری از سیستم تعلیق Coilover برگرفته از نیسان سیلویا و سفیرو در محور جلو و دمپرهای بلیتز ZZ – R صورت گرفته است. زیر گلگیرهای پهن، رینگ های اسپرت کرومی ستاره ای چهار پره پیچوسط مجهز به تایرهای اسپرت کار شده اند. این رینگها سوپر استار ۱۴SS01s اینچ هستند.

کاپوت که بالا می آید، پرچم ژاپن و آفتاب تابان سرخ رنگ داخل آن نقش بسته و موتور ارتقا یافته قدرتمندی مشاهده میشود. تمام فضاهای خالی فلزی اطراف موتور سیاه شده و با نوشته های سفید تزیین شده است. سیستم اگزوز فوجیتسو و گیربکس تویوتا T۵۰ از دیگر اجزای جدید این تیون هستند.

داخل اتاق هم اگرچه لوکس نیست، اما جذابیت های فراوانی دارد؛ یک قاب چراغ LED روزنما بالای سر راننده داخل اتاق نصب شده و یک غربیلک فرمان چوبی و نیز دست دنده مجهز به سه تاس بزرگ در این بخش چشم نواز هستند. حتی قفل درها با تاسهای آبی رنگ زیبایی تزیین شده اند.

صندلی های مسابقه ای ریکارو SR۳ مجهز به کمربندهای ایمنی سبزرنگ را هم به مجموعه فوق بیفزایید.

 

 

 

منبع: هفته نامه ایران خودرو