به عنوان بخشی از تلاشهای ب ام و در تولید محصولات متنوع با شماره ۱ تا ۸، این خودروساز آلمانی کراس اوور X۲ را معرفی کرده است و همان گونه که از نام خودرو برمی آید، این خودرو جایگاهی بین کراس اوورهای X1 و X3 را اشغال می کند.

ب ام و این خودرو را کوپه اسپرت کاربردی نامیده و از نظر ایده مشابه خودروهای بزرگ تر X۴ و X۶ بوده و طراحی اسپرت تری نسبت به برادر نزدیک خود یعنی X1 دارد، اما اگرچه برادران بزرگتر این کراس اوور بازار محدودی داشته و رقبای مستقیم زیادی ندارند، X۲ قرابت زیادی با بازار شاسی بلندهای لوکس جمع وجور نشان میدهد. | این کلاس خودرویی پر از محصولات ااودی، مرسدس و مینی بوده، اما این مصاف به ب ام و X۲ و یکی از زیباترین شاسی بلندهای کامپکت یعنی رنجروور اووک اختصاص دارد. اووک زمانی که در سال ۲۰۱۱ معرفی شد بازخوردهای بسیار خوبی دریافت کرد و امروز هم محبوب است. به روزرسانی های مداوم اووک باعث تازه ماندن آن شده هرچند از نظر قیمت گذاری، ب ام و X۲ فول تنها دارای رقابت با مدل رده میانی اووک را دارد. در این مقایسه مفصل که روی طراحی و جذابیت از نظر مشتری هم تاکید دارد، آیا X۲ میتواند رقیب تثبیت شده را شکست دهد؟ یا این که رنجروور هنوز هم خودرویی برتر است؟

 

BMW X2

نقاط قوت: سیستم iDrive ساده و کاربردی، گرافیک واضح پشت آمپرها و صفحه نمایش، سرویس های آنلاین

نقاط ضعف: برخی دکمه های مبهم، سیستم ناوبری گرانبها

همانند دیگر شاسی بلندهای کوپه ب ام و، X۲ طيف محدودتری را جلب می کند. ما نسخه M اسپرت را تست کرده ایم که دارای سیستم چهار چرخ محرک و گیربکس هشت سرعته اتوماتیک استاندارد است.

موقعیت رانندگی این خودرو شبیه یک هاچبک است تا شاسی بلند و X۲ بیشتر سواری مشابه خودروهای نزدیکتر به زمین را دارد. فرمان خودرو مستقیم بوده و شاسی نیز چسبندگی بالایی نشان میدهد. موضوع مهم این که محصول جدید ب ام و از تکانهای زیاد بدنه مشابه با رنجروور رنج نمی برد.

در اکثر شرایط، نسخه های مجهز به xDrive همانند مدل های دیفرانسیل جلو رفتار میکنند و تنها در زمانی که نبود چسبندگی تشخیص داده شود نیرو به چرخهای عقب فرستاده میشود. به این ترتیب X۲ جدید در ورود به پیچها، خودرویی مشتاق نشان داده شده و تغییر جهت های سریعی را بروز می دهد.

این سواری اسپرت با سفتی سیستم تعلیق هم همراه است، اما X۲ خودرویی راحت است، بنابراین درحالی که شما میتوانید دست اندازهای بزرگ را حس کنید، اما سواری خودرو خوب بوده، ولی ما توصیه می کنیم از رینگ های ۲۰ اینچی بزرگتر دوری کنید. رینگ های استاندارد ۱۹ اینچی باعث ایجاد سرو صدای بیشتری در مقایسه با آووک می شوند.

پیشرانه دو لیتری دیزلی ب ام و ۹ اسب بخاری قوی تر از پیشرانه اووک بوده و با همراهی گیربکس هشت سرعته اتوماتیک که تعویض های سریعی دارد، X۲ در شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت ۱٫۳ ثانیه سریع تر است. X۲ در شتاب گیری های در حال حرکت هم سریع تر بوده و پاسخ تیزتر پدال گاز باعث میشود ب ام و دست برتر را داشته باشد.

 

نظرات آزمایش کنندگان:

فضای سرنشین و بار بیشتری را می خواهید؟ می توانید X1 را انتخاب کنید.| این نسخه حدود ۱۳۰۰ پوند ارزان تر است و فضای بار و سرنشین بیشتری دارد. X1 همچنین هزینه های مالکیت کمتری دارد.

 

 

Range Rover Evoque

نقاط قوت: آپشن های ارتباطی زیاد، سیستم صوتی خوب، کنترل صوتی

نقاط ضعف: صفحه نمایش گیج کننده، عملکرد سخت سیستم ناوبری، عدم وجود اپل کار پلی

اووک موفقیت زیادی برای لندروور به ارمغان آورده | و رکورد فروش را زده است. این خودرو چندین بار فیس لیفت شده بنابراین هنوز هم جذابیت های لازمه را | دارد. شایان ذکر است، خودرویی که در تصاویر مشاهده میکنید نسخه گرانبهاتر لندمارک ادیشن نام دارد.

یک گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک به تازگی به فهرست مشخصات این خودرو اضافه شده است.| واضح است که این گیربکس بیشتر از شتاب گیری روی راحتی تمرکز دارد و اگرچه تعویض های آن به نرمی صورت می گیرد، اما از نظر پرفورمنس به پای گیربکس X۲ نمیرسد.

با این وجود شتاب خودرو در ۸/۵ ثانیه ثبت می شود و اگرچه این زمان نیم ثانیه سریعتر از ادعای لندروور است اما باز هم در برابر ب ام و کم می آورد.

در واقع دنده نهم گیربکس به حدی طولانی بود | که ما نتوانستیم زمان شتاب گیری بین دنده ای را | محاسبه کنیم. داشتن چنین نسبت طولانی برای دنده آخر می تواند در برخی خودروها باعث اذیت شود زیرا گیربکس را مجبور می کند معکوس های زیادی دهد. البته اووک در این حالت خوب عمل کرده و در سرعتهای بزرگراهی آرام باقی می ماند.

کابین این خودرو در سرعت های بالاتر سر و صدای کمتری دارد و نرمی پیشرانه انجینیوم لندروور به این کار کمک شایانی می کند.

اووک در سر پیچها به اندازه ب ام و X۲ تمرکز نداشته، اما خب این نوع خودروها برای عبور رعدآسا از چنین مسیرهایی طراحی نشده اند بنابراین بهتر است با سیستم تعلیق نرم اووک و سواری نسبتا شناور آن کنار بیایید.

 

نظرات آزمایش کنندگان:

مدل لندمارک ادیشن به مناسبت تولید ۶۰۰ هزارمین دستگاه از اووک معرفی شده است. ویژگیهای منحصربه فرد این نسخه عبارتند از : رنگ بدنه آبی با جزییات گرافیتی، سقف سانروف شیشه ای و در پشتی برقی

 

قضاوت نهایی

 

رتبه اول: ب ام و X۲

X۲ سواری بهتری در مقایسه با آووک دارد، حتی اگر این سواری به قیمت قربانی شدن قسمتی از راحتی خودرو به دست آمده باشد. خرید برادر ارزان تر و کاربردی تر یعنی X1 توجیه بیشتری دارد، اما در این مقایسه ب ام و جدید بر اووک غلبه می کند، زیرا هزینه های مالکیت کمتری داشته و پرفورمنس بهتری نشان میدهد. تجهیزات آن نیز با اووک برابری می کند.

 

رتبه دوم: رنجروور اووک

شاید اووک سالخورده باشد، اما هنوز هم شاخصه های خاص خود را داشته و به روزرسانی های صورت گرفته باعث ایجاد احساس نشاط شده اند. البته این خودرو در برخی جنبه های کلیدی پشت سر ب ام و قرار می گیرد. این بچه رنجروور هنوز هم به لطف راحتی و طراحی زیبا یک شاسی بلند قدرتمند است، اما باید با این حقیقت که ب ام و X۲ برتر است کنار بیاید.

 

 

 

 

 

منبع: هفته نامه ایران خودرو