دیدن جدیدترین فیلم جیمز باند برای مردم سراسر جهان خاطره ای به یادماندنی را رقم زد، اما بدون شک تجربه ی مردم استکهلم سوئد از دیدن این فیلم، با تجربه ی دیگر افراد در اقصی نقاط جهان قابل مقایسه نبود. تجربه ای که ترکیبی از هیجان فیلم جیمز باند و کمپین بازاریابی حسی سونی بود.

در ابتدا همه چیز روال عادل خود را دنبال می کرد و تماشاگران آماده ی رفتن به داخل سالن و تماشای فیلم بودند.

هنگام ورود به داخل سالن یک لیوان نوشابه به هر یک از تماشاگران فیلم اسکای فال (Skyfall) داده میشد که روی آن لوگو و شعار تبلیغاتی سونی درج شده بود. سپس تماشاگران سر جای خود نشستند؛ سالن سینما تاریک شد و همه چیز برای شروع فیلم آماده بود، اما ناگهان صدایی توجه همه را به خود جلب کرد.

این صدا که از بلندگوهای داخل سالن پخش می شد، ورود تماشاگران را به سینمای استکهلم خوشامد گفت و آرزو کرد که آنها از خوردن نوشیدنیهای خود لذت ببرند. همزمان تصویر لیوانی که لوگوی سونی روی آن درج شده بود روی پرده ی نقره ای سینما به تصویر کشیده شد.
سپس صدا اعلام کرد که “شما می توانید برنده ی خوش شانس گوشیهای هوشمند و ضد آب Xperia AcroS سونی باشید. من می خواهم تماسی بگیرم تا برنده های خوش شانس این گوشیها معرفی شوند.”

برای چند لحظه سکوت تمام سالن سینما را فرا گرفت و سپس تعداد زیادی از گوشیهای هوشمند سونی که داخل لیوانهای نوشابه قرار داشتند، شروع به زنگ زدن کردند.

تماشاگران سوئدی که از فرط تعجب به صندلیهای خود چسبیده بودند، لیوانهای نوشابه ی خود را باز کردند و تعدادی از آنها متوجه شدند که برنده ی یکی از جدیدترین مدلهای گوشیهای سونی شده اند.

مطمئنا سونی با این کمپین، تجربه ای را برای کسانی که به سینما رفته بودند خلق کرد که هیجان بسیار بیشتری از دیدن فیلم جیمز باند برای آنها داشت. استفاده از رویدادهایی که تعداد زیادی از مخاطبان را به خود جلب می کنند، می تواند به طراحی و اجرای یک کمپین بازاریابی حسی موفق کمک شایانی کند.

 

 

 

منبع: دوماهنامه‌توسعه‌مهندسی‌بازار