برندهای معروف اتومبیل سازی در جهان، همواره از برندهای پیشرو در زمینه ی اجرای کمپینهای بازاریابی حسی بوده اند و سعی کرده اند از این رهگذر، تصویر دلپذیری از برند خود ارائه دهند.

هیوندای، جدیدترین کمپین بازاریابی حسی خود را به افریقای جنوبی برد. در این کمپین که با هدف معرفی نسل جدید اتومبیلهای i30 طراحی و اجرا شد، اتومبیلهای هیوندای جلوی تعدادی از رستورانها و کافه های شهرهای ژوهانسبورگ، دوربان، و کیپ تاون افریقای جنوبی پارک شدند. دیدن این اتومبیلها کافی بود تا توجه تعداد زیادی از افراد به آنها جلب شود، اما این تمام ماجرا نبود و هیوندای برنامه ی ویژه ای را برای آنها ترتیب داده بود.

یک اتومبیل هیوندای با تمام امکانات، یک رقیب، پیست مسابقه و اوج هیجان. آیا شما میتوانید چنین تجربه ای را از دست دهید؟ این سوالی بود که مسئولان هیوندای از مخاطبان خود پرسیدند و تقریبا تمام آنها پاسخ دادند: “خیر” و با اشتیاق به استقبال این تجربه ی بی نظیر رفتند.

رانندگان مشتاق پس از قرار گرفتن پشت فرمان اتومبیل از طریق اینترنت با رقیب خود آشنا می شدند و در فضای مجازی رقابت خود را آغاز می کردند. تصاویر فرد پشت فرمان به طور زنده در مانیتورهای نصب شده در خیابان پخش می شد.

استفاده از یک سیستم صوتی بسیار قوی در داخل اتومبیل، به واقعی تر شدن این تجربه کمک زیادی کرد. رانندگان هیوندای وقتی اتومبیل را ترک می کردند، حس فوق العاده خوبی از تجربه ی رانندگی با این اتومبیل به دست آورده بودند. هیوندای همچنین در صفحاتی لمسی ویژگیهای و ابعاد مختلف فنی اتومبیلهای جدید خود را به مخاطبان این برند در افریقای جنوبی معرفی کرد.

 

 

 

منبع: دوماهنامه‌توسعه‌مهندسی‌بازار