مشتریان شما همیشه در حجم زیادی از هدایایی که در طی تعطیلات سال جدید می گیرند، غرق می شوند. پس از میان آن همه هدیه، ممکن است هدیه ی شما اصلا دیده نشود و آن تأثیر خوبی را که می خواهید، نگذارد. به عبارت دیگر، عید نوروز دقیقا زمانی از سال است که از هر طرفی هدیه می رسد و این کار امری عادی در نظر مشتری خواهد بود.

می توان استراتژی بهتری را جایگزین این کار کرد. می توان در مناسبتهایی به مشتریان هدیه داد که رسم و معمول نیست. مثلا در روز سپندارمذگان، یا سیزده به در یا شب یلدا.

مثلا می توانید در روز سپندارمذگان هدیه ای به همراه چنین یادداشتی را بفرستید: ما عاشق کار کردن با شما هستیم. در شب یلدا هدیه ای را با این پیغام دوستانه بفرستید: “به امید روابط طولانی و شیرین بسان طولانی ترین شب سال و هندوانه اش”

 

۱- چرا تقویم و از این دست هدایای کلیشه ای؟! غذا هدیه بدهید.

تعطیلات و مناسبتها برای هدیه دادن در هر فرهنگی بسیار زیاد است. مثلا می توانید در روز ملی غذا، غذای سنتی کشور یا شهر خود را برای مشتری بفرستید و آرزوی روز خوشمزه ای را برای او بکنید. اگر چشمانتان را باز کنید و به دنبال تفاوتها و ممکنها باشید، کارهای زیاد و جالبی را می توان انجام داد.

با انجام این کار، هیچ گاه خود را در این موقعیت هم قرار نمی دهید که این حق مشتری است که ما حتما برایش در سال جدید هدیه بفرستیم. این وظیفه نیست و در واقع لطف است. ولی با این کار مشتری را شگفت زده می کنید و همیشه در ذهنش باقی خواهد ماند.

 

۲- مشتریان را شگفت زده کنید.

حتى لازم نیست که حتما به دنبال یک مناسبت یا تعطیلی خاصی برای ارسال هدیه باشید. هدایای شگفت انگیزی برای مشتریان در طول سال هم گزینه ی خیلی خوبی است

همان دسته گل، خودکار، کیف، دفترچه یادداشت یا هر چیز دیگری را که می خواهید چند روز قبل از عید برای مشتری بفرستید، وسط زمستان و در یک روز برفی بفرستید. به شما تضمین می دهم که با این کار، واکنش بسیار جالب و خوبی از جانب مشتری دریافت خواهید کرد.

مطمئنا مشتری شما در جواب می گوید: “امروز بالاخره یک چیز ارزشمندی بجز قبض و صورتحساب در صندوق نامه پیدا کردم.”

هدیه دادن در روزها و مراسم و اعیاد غیر مرسوم، باعث می شود که شما در میان خیل عظیم هدایای تجاری در چشم مشتری بدرخشید و این پیام را به مشتری می دهد که رفتار خالصانه و صادقانه ای با او دارید که از سر اجبار نیست. سعی کنید در طول روابط کسب و کاری تان این موارد را رعایت کنید و منتظر اعجاز آن باشید

به طور کلی، هدف از هدیه دادن این است که یک چیزی را در دست مشتری قرار دهید که شما را به یادش بیاورد و در ذهنش باقی بماند، پس چه بهتر که استراتژی متفاوتی را در هدیه گرفتن در پیش بگیرید.

 

 

 

منبع: ماهنامه بازاریاب بازارساز