صاحبان فروشگاهها برای جلب نظر رهگذران، به ترفندهای گوناگونی دست می زنند تا به هر طریقی شده، مشتریان را به فروشگاه خود بکشانند.

یکی از جالبترین کارها، استفاده از کینکت مایکروسافت است. نگاهی ساده به کینکت، این تصور را در مخاطب به وجود می آورد که کینکت فقط یک دوربین است که برای کنسول بازی ایکس باکس ساخته شده است. مانند یک وب کم که به کامپیوتر متصل می کنید، کینکت را هم می خرید تا به کنسول ایکس باکس وصل کنید و بدون دسته ی بازی و با حرکات بدن خود، بازی کنید. اما کینکت در واقع یک ابزار تعاملی تمام عیار مجازی است.

برای مثال وقتی عابران از جلوی ویترین فروشگاه نورداستورم (Nordstrom) در شهر سیاتل رد می شوند، اطلاعیه ای در ویترین می بینند که در آن نوشته شده به شیشه ها دست بزنند! و همین تفاوت این فروشگاه را با سایر فروشگاهها نشان می دهد، چرا که فروشگاهها معمولا حساسیت زیادی به دست زدن مردم به ویترین هایشان دارند.

به محض تماس با شیشه، طرحها و چیزهایی که رهگذران می نویسند، به طرز جالبی در قالب یک نمایش نوری، روی شیشه نمایش داده می شود. اقدامی که هم سرگرمی است و هم ترفندی جالب برای دیدن محصولات پشت ویترین.

 

 

 

منبع: دوماهنامه‌توسعه‌مهندسی‌بازار