تا به حال اصطلاحاتی مانند رترو یا رستومد را در تیونینگ شنیده بودیم، اما اصطلاح ریمیکس هم وارد تیونینگ شد! اش تورپ طراح ALT Series که قبلا طراحی های رایانه ای اش را در این صفحات برای شما به نمایش گذاشته بودیم، باز هم یکی از شاهکارهایش را با این رویکرد تازه عرضه کرده است.

طرح تازه او یک فورد فیرلین دهه ۶۰ میلادی است که با نگاه به آینده ریمیکس یا بازطراحی شده است. نوسازی این فیرلین با تمایزات و ابداعات فوق العاده ای صورت گرفته که سلیقه بی همتای تیونر را می رساند.

اش سه ریمیکس مختلف طراحی کرده که شکیل ترین آنها یک طرح سفیدرنگ است. این فیرلین کوپه با کاهش ارتفاع شدید روبه روست و همزمان رینگ های عریض اسپرت طلایی زیر گل گیرهای پهن آن به چشم می خورد. تهاجمی ترین بخش ماشین، کاپوت فوق برجسته آن است و سپس یک بالچه شفاف روی در صندوق (احتمالا از جنس پلکسی گلاس) که با زاویه ای تقریبا عمود ‘ نصب شده است. این زاویه، بیشترین نیروی داونفورس را به ارمغان می آورد. روی بالچه حروف SH درج شده که نشانگر علاقه تیونر به نشریه اسپیدهانتر است. روی شیشه عقب ماشین هم عدد یونانی LXIV حک شده که معادل ۶۴ بوده و در واقع مدل ساخت فیرلین است.

گل گیرهای جلو از نیمه بریده شده اند و سر اگزوزها از این نقطه بیرون زده اند. سپر و متعلقات انتهای ماشین هم کامل حذف شده و در عوض، ‘ پخش کننده هوا زیر ماشین نصب شده به نحوی که ‘ دیده نمی شود، اما کار کرد خود را دارد.

از چراغ های جلو هم نباید گذشت که تیره و روشن هستند و شخصیت تهاجمی ماشین را تقویت ‘ می کنند. تیونر سپر فلزی و زههای کرومی را حفظ کرده، اما موتور ماشین را از نوع موتور آاودی هشت سیلندر دوتوربو انتخاب کرده است.

در مورد نام فیرلین خوب است بدانید فیرلین’ نام محل زندگی هنری فورد پایه گذار شرکت خودروسازی معروف آمریکایی بوده و این محل با همه مستغلاتش به عنوان موزه نگهداری می شود.

 

 

 

منبع: هفته نامه ایران خودرو