پیشینه کادیلاک در تولید مدل های لوکس و بزرگ به سالها پیش باز می گردد، ولی طی این مدت این شرکت همواره به صورت محسوسی تحت الشعاع رقبای آلمانی و به طور کل اروپایی خود قرار گرفته بود. در سال ۲۰۱۲ کادیلاک با معرفی کلاس جدیدی به نام XTS شروع متفاوتی برای مقابله به مثل با ژرمن ها پیش گرفت و این خودرو را جایگزین دو مدل دیگر STS و DTS کرد. XTS به عنوان یک سدان فول سایز هر چند تا حدودی کوچک تر از مدل DTS به حساب می آید، ولی به واسطه تکنولوژی به روزتر توانسته در این چند سال به موفقیت چشمگیری دست یابد به طوری که فروش آن در دو سال گذشته حتی از مدل هایی مانند ATS ، CT۶ و CTS هم بیشتر است. با این پیش زمینه، ماه پیش فرصتی پیش آمد تا جدیدترین نسخه از این سدان لوکس را در سفری چند روزه به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم که آنچه در ادامه بیان می شود حاصل تجربیات رانندگی نگارنده با XTS است.

XTS را اگر بخواهیم به اختصار توصیف کنیم باید آن را یک سدان بزرگ و لوکس، ولی با رویکرد کلاسیک بدانیم که توانسته نام کادیلاک را بار دیگر در سگمنت مدل های لوکس بر سر زبان ها بیندازد. پیش از بررسی این خودرو همچون بیشتر افراد بر این تصور بودیم که با یک مدل بهینه شده از DTS رو به برو هستیم، ولی تنها کافی است چند دقیقه با آن رانندگی کنید تا به سرعت به ماهیت اصلی XTS به عنوان یک خودروی کاملا به روز و متفاوت از مدل های قبلی کادیلاک پی ببرید! البته این مساله به معنی تولید یک مدل انقلابی به هیچ عنوان نیست چرا که از طراحی بدنه گرفته تا کابین با همان نمادهای یک کادیلاک اورجینال مواجه هستیم موردی که مستقیما به دیدگاه کلاسیک نگری مهندسان و طراحان در شکل دهی به XTS ارتباط پیدا می کند.

 

بدنه و کابین کادیلاک XTS مدل ۲۰۱۸

پیش از سوار شدن به خودرو با نگاهی کلی به بدنه آن حتی از دوردستها هم به وضوح برند کادیلاک در ذهن هر بیننده ای تداعی می شود. در بخش جلو، کانون توجه به سرعت به سمت جلو پنجره بزرگ و کشیده جلب می شود هر چند که طراحی منحصر به فرد چراغ های جلو هم در تشدید حس اسپرت و خشن بودن تاثیر غیر قابل انکاری دارند. درون این چراغ های شفاف از لامپ های LED به عنوان سیستم روشنایی در روز استفاده شده که به واسطه چیدمان عمودی نه تنها با زبان طراحی آشنای شرکت هماهنگ هستند بلکه باعث پهن تر دیده شدن خودرو هم می شوند. – در قسمت پایین سپر دو چراغ مه شکن قرار گرفته و طراحی کاپوت هم با کمترین برجستگی همراه شده تا – به خوبی بتوان لوکس بودن خودرو را تشخیص داد.

در نمای جانبی کشیدگی چراغ های جلو بر روی گلگیرهای ورم کرده جلو به دینامیک بودن طرح بدنه کمک قابل توجهی کرده هر چند که ماهیت اصلی این بخش به فرم تقریبا منحنی سقف و خط کمربند شانه ای بلند خودرو مربوط می شود که از پایین گلگیرهای جلو شروع شده و به چراغ های عقب ختم می شود. در کنار این موارد به رینگ های آلیاژی بزرگ XTS هم باید اشاره داشت که با ابعاد ۱۹ اینچی توسط تایرهای پهن ۴۵R19/245 احاطه شده اند تا علاوه بر زیبایی به بهبود پایداری خودرو هم کمک کنند.

نمای عقب کادیلاک XTS شباهت بسیاری به دیگر مدل های تولیدی این شرکت دارد با این تفاوت که چراغ های عمودی معمول جای خود را به فرم بومرنگ شکل داده اند ضمن این که طراحی در صندوق عقب و سپرها هم به صورت ماهرانه ای در هماهنگی کامل با دیگر بخش های بدنه قرار دارد. برای ایجاد خصوصیات اسپرت تر، این خودرو از دو خروجی اگزوز به نسبت پهن بهره می برد، ولی در مجموع حجم زیاد تزیینات کرومی باعث می شود که جنبه لوکس گرایی در آن به مراتب بیشتر از اسپرتی بودن باشد!

با باز کردن در و ورود به داخل کابین اولین مساله ای که به چشم می آید تمایل کادیلاک به استفاده از طرح مینیمالیستی در XTS است موردی که حداقل با مدل های دیگر این برند تفاوت محسوسی دارد. داشبورد دارای فرمی کلاسیک و بسیار آشناست و در کنسول مرکزی هم میتوان علاوه بر صفحه نمایش لمسی کلیدهای مختلف سیستم تهویه مطبوع و سیستم صوتی را در اختیار داشت. غربیلک فرمان از نوع چهار شاخ است که تمام کنترل های بخشهای مختلف خودرو از تنظیم کروز کنترل تا جست وجوی موسیقی مورد نظر را شامل می شود، ولی بحث برانگیزترین مورد در کابین این سدان لوکس نشانگرهای پشت فرمان به حساب می آید که نه تنها هیچ نوآوری در آنها وجود ندارد بلکه قدیمی هم به نظر می رسند!

از آن جایی که با یک سدان فول سایز و لوکس رو به رو هستیم کادیلاک سعی کرده در این مدل کم و کاستی مشاهده نشود و به همین دلیل فهرست بلند بالایی از تجهیزات رفاهی و ایمنی برای آن در نظر گرفته شده است، از جمله این موارد باید به پوشش کامل چرم طبیعی برای تمامی صندلی ها، کنسول، داشبورد و درها، پانل تجهیزات به رنگ مشکی پیانو، سیستم ردیاب ماهواره ای، سیستم صوتی حرفه ای Bose با هشت بلندگو، اینترنت ۴G، سیستم تهویه مطبوع دو منطقه ای، سیستم ورود بدون کلید، هفت کیسه هوا، سیستم پایداری الکتریکی، سیستم ترمز اضطراری، سیستم حرکت بین خطوط، کروز کنترل تطبيق شونده و غیره اشاره داشت که البته این حجم از ادوات، خاص بیشتر مدل های آمریکایی است.

 

تجربه سواری کادیلاک XTS مدل ۲۰۱۸

XTS به صورت کلی با دو پیشرانه به فروش می رسد که یکی از آنها تنها به بازار چین تعلق دارد. از این رو مشتریان در سایر نقاط جهان تنها قادر به خریداری این خودرو با پیشرانه شش سیلندر خورجینی به حجم ۳.۶ لیتر هستند که همین پیشرانه برای مدل V هم مورد استفاده قرار گرفته است. خودروی مورد بررسی از نوع پلاتینیوم انتخاب شده بود که علاوه بر سطح بالایی از تجهیزات دارای قدرت و گشتاوری به ترتیب برابر با ۳۰۴ اسب بخار و ۳۵۸ نیوتن متر است. در این مدل نیروی تولیدی به وسیله گیربکس شش سرعته اتوماتیک به هر چهار چرخ منتقل می شود هر چند که XTS به صورت دیفرانسیل جلو هم به فروش می رسد.

برای روشن کردن پیشرانه باید دکمه تعبیه شده در سمت راست فرمان را چند ثانیه نگاه داشت و این در حالی است که همزمان پا بر روی پدال ترمز و دنده در وضعیت P قرار گرفته باشد. صدای کارکرد این پیشرانه در حالت خلاص تقریبا به زحمت قابل شنیدن است، ولی XTS در دورهای بالا چندان خودروی رامی به نظر نمی رسد. بر روی کاغذ این سدان لوکس بزرگ را می توان خودرویی سریع به حساب آورد، ولی به دو دلیل عمده XTS تنها در رده میانی مدلهای پر شتاب قرار می گیرد. مساله اول به وزن ۱۹۲۵ کیلوگرمی آن مربوط می شود که این به معنای وزن ۶٫۴ کیلوگرمی برای هر اسب بخار است. همچنین قدرت و به خصوص گشتاور این پیشرانه تنفس طبیعی در دور ۵۳۰۰ به دست می آید در حالی که در مدل V اسپرت به واسطه مجهز شدن پیشرانه به سیستم توربو، گشتاور ۵۰۰ نیوتن متر در دور ۱۹۰۰ در دسترس خواهد بود. این موارد باعث شده تا XTS برای رسیدن به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت یا ۶۰ مایل در ساعت زمان ۶٫۹ ثانیه ای را ثبت کند.

ولی در عمل و شرایط واقعی سواری، XTS را باید یک خودروی نسبتا چابک به حساب آورد که از پس بسیاری از نیازهای یک رانندگی عادی بر می آید. مدل مورد بررسی از آن جایی که مجهز به سیستم چهار چرخ متحرک و سیستم توزیع الکتریکی گشتاور میان چرخها به علاوه دیفرانسیل لغرش محدود بود، حس اطمینان بالایی را برای تند راندن در راننده به وجود می آورد چرا که تقریبا در هر موقعیتی چسبندگی خودرو به مسیر تضمین شده است. البته باید به عملکرد مناسب و هماهنگ پیشرانه با گیربکس شش سرعته XTS هم اشاره داشت که در مدل V اسپرت قطعا به اوج خود می رسد. از ویژگی های عالی دیگر سدان لوکس کادیلاک باید به ترمزهای بسیار قدرتمند آن اشاره کرد که به واسطه بهره گیری از کالیپرهای برمبو به راحتی می تواند این سدان تقریبا سنگین را در مسافتی کوتاه متوقف کند.

یکی از مهم ترین مواردی که در XTS به آن به خوبی پرداخته شده آرامش سواری است تا اهمیت سیستم تعلیق بادی کادیلاک به وضوح در آن جلوه گر باشد. این سیستم تعلیق از تکنولوژی HiPer در کنار کنترل مغناطیسی حرکت کمک فنرها بهره می برد تا مهم ترین و کاربردی ترین نوآوری GM در تولید اتومبیلهایش باشد. از آن جایی که طی چند روز بیش از هزار کیلومتر با XTS تجربه رانندگی داشتیم و در عین حال تقریبا هر نوع مسیری از خیابانهای شهری تا جاده ها و اتوبان ها را طی کردیم در یک جمله باید عملکرد سیستم تعلیق را ستود. خودرو به راحتی پستی و بلندی ها و دست اندازهای ریز و درشت را بدون منتقل کردن آنها به داخل کابین می پیماید تا به معنی واقعی یک سدان لوکس به حساب آید. همچنین باید به راحتی صندلی های بزرگ کادیلاک هم اشاره داشت که در مسافت های طولانی با دربرگیرندگی مناسب بدن سرنشینان مانع از خستگی می شود. فضای پا در هر دو ردیف برای هر فردی با هر قدی فوق العاده وسیع است که از این نظر به سادگی می توان آن را با سدان های لوکس دیگری همچون سری پنج یا مرسدس E کلاس مقایسه کرد.

از آن جایی که تقریبا کل مسیر برای نگارنده نا آشنا بود موقعیت مناسبی پیش آمد تا عملکرد سیستم ردیاب ماهواره ای خودرو را با دقت بیشتری مورد بررسی قرار دهیم. کادیلاک XTS اولین مدلی از این شرکت است که مجهز به سیستم Cue شده که البته به مرور زمان در تولیدات دیگر کادیلاک هم مورد استفاده قرار گرفته است. هر چند مکانیزم نقشه خوانی در این سیستم اطلاعاتی در بیشتر اوقات مناسب بود، ولی در برخی موارد با راهنمایی اشتباه باعث می شد تا به نقشه های گوگل برای تایید رجوع کنیم ضمن این که حساسیت صفحه نمایش به فرامین لمسی تا حدودی پایین است که گاه مجبور به چند بار کلیک خواهید شد. از ویژگی های مثبت XTS پلاتینیوم باید به اینترنت پرسرعت آن اشاره داشت که خوشبختانه در ۹۰ درصد مواقع پوشش مناسبی را در اختیار سرنشینان قرار میداد.

اگر چه در بازار بزرگی مانند ایالات متحده سهم بسیار زیادی از سدان های لوکس و بزرگ به صورت یک جانبه در اختیار ژرمن ها قرار دارد، ولی کادیلاک XTS به عنوان جایگزینی برای دو مدل پیشین این شرکت در این سگمنت توانسته به موفقیت چشمگیری دست یابد به طوری که حتی فروش این مدل از تمامی محصولات کادیلاک در دو سال گذشته بیشتر است. XTS هر چند راه طولانی برای رسیدن به قدیمی های این بخش از بازار دارد، ولی به واسطه فراهم کردن راحتی بیشتر سرنشینان در کابین و ارایه فهرست کاملی از تجهیزات به همراه قوای محرکه قابل قبول، توانسته در نسل اولیه خود جایگاه خوبی برای برای خود دست و پا کند.

 

 

 

منبع: هفته نامه ایران خودرو