بسیاری از برندها از پتانسیل بالایی که در بیلبوردهای تبلیغاتی برای اجرای کمپین های بازاریابی حسی وجود دارد، بهره می برند.

این کمپینهای بازاریابی حسی که در دسته ی کمپینهای فضای باز جا می گیرند، باعث می شوند که مخاطب به جای اینکه بدون تفاوت از کنار بیلبورد گذر کند، با دیدن تفکر خلاقی که در آن به کار رفته، بایستد و با این رسانهی تبلیغاتی ارتباط تنگاتنگی برقرار کند.

یکی از جدیدترین کمپینهای بازاریابی حسی که در آن از بیلبورد استفاده شده، مربوط به شرکت برتس بیز ( Burt’s Bees) می شود. برتس بیز یک شرکت امریکایی است که به تولید محصولات بهداشتی و محافظ پوست و مو می پردازد. این شرکت که در سال ۱۹۸۴ تأسیس شده است، کمپین بازاریابی حسی خود را به شهر مینیاپولیس آمریکا برد و با قرار دادن بیلبوردی خلاق در یکی از خیابانهای پررفت و آمد این شهر، توجه عابران پیاده را به برند خود جلب کرد.

روی این بیلبورد که به منظور معرفی کرم جدید محافظ پوست این برند طراحی شده بود، هزاران برچسب برتس بیز قرار گرفته بودند که باعث می شدند پوست صورت زنی که تصویر آن روی بیلبورد قرار داشت، خشک و چروکیده به نظر برسد. در کنار این تصویر و در سمت چپ این بیلبورد نوشته شده بود: آیا پوست شما خشک و چروکیده است؟

رهگذرانی که از جلوی این بیلبورد عبور می کردند کنجکاو می شدند که هر یک برچسبی را از روی آن جدا کنند تا تصویر روی بیلبورد شکل درست خود را پیدا کند. زمانی که آخرین برچسب از روی بیلبورد جدا شد، تصویر صورت چروکیده و خشک روی آن تبدیل به صورتی با پوست شفاف و لطیف شد.

 

 

 

منبع: دوماهنامه‌توسعه‌مهندسی‌بازار